Allikas: Kaspar Orasmäe

Surfamine ja SUP-matkad

Eesti tingimused sobivad hästi purjelaua- ja lohesurfi harrastajatele: rannikuäärne meri on enamasti madal ja lained ei ole väga suured. Sopiline rannajoon võimaldab sobiva surfiranna leida igaks tuulesuunaks. Järved ja jõed sobivad rahulikumaks SUP-matkaks.

Surfipuhkust saad Eestis nautida aastaajast sõltumata. Kogenud harrastajatele pakuvad põnevust just sügistuuled ning talvel kolitakse surfamine lumele ja jääle. Koolitusi pakuvad ning varustust laenutavad surfiklubid ja puhkekeskused.

Ohutuks surfamiseks ära mine merele maatuulega ja üksi. Kasuta päästevesti ja kiivrit. Kaasa võiks võtta ka veekindlasse kotti pandud telefoni. Et tagada ujujate ohutus, on paljudes avalikes randades eraldi surfialad. 

Kui tuult napib, võid nautida sõitu veelaua ja veesuuskadega randade kaabliparkides või mootorpaadi taga. Samuti saab Eestis harrastada vettehüppeid nii laua kui ka suuskadega.

Populaarsemad surfikohad:

  • Ristna Hiiumaal on tänu Läänemere suurimatele lainetele populaarne kogenud surfarite seas. Varustuse saad rentida kohapeal.
  • Vääna-Jõesuu meelitab kauni ranna ja heade tuultega. Teenusepakkujaid kohapeal pole.
  • Pirital ja Kakumäel on nii surfarite tsoonid kui ka varustuse laenutus.
  • Pärnu rannas tuleb samuti surfitsoonidest kinni pidada ja tegutseb mitu varustust laenutavat klubi.
  • Roosta puhkeküla sobib surfipuhkuseks algajatele, korraldatakse surfikoolitusi ja -laagreid.

Rahulikuma tegevuse harrastajad saavad kulgeda SUP-laua ehk aerulauaga järvedel ja jõgedel, aga ka vaiksel merel. Nii saab aeglaselt jälgida ja nautida loodust. Jooga armastajad võivad sooritada harjutusi aerulaual ehk katsetada SUP-joogat.

Kuhu minna ja mida teha

Teave otsingutulemuste kuvamise kohta kasutustingimuste punktis 12.