Turismi digimentorlus koos digitaliseerimise teekaardiga
Digimentorluse tulemusena valmib digiteekaart - terviklik nägemus, kuidas muuta järgmise kolme aastaga ettevõtte töö tõhusamaks ja kasumlikumaks.
Turismi digimentorluse fookus on äriprotsesside digitaliseerimisel ja digitaalsete tehnoloogiate rakendamisel ressursside tõhusamaks kasutamiseks.
- Osalev ettevõte või organisatsioon saab koostööpaariliseks kogemustega mentor-konsultandi, kellega koos oluliste digitaliseerimise teemadega tegeleda
- Mentorit saab valida ette antud valikust, kus on erineva profiili ja praktilise kogemusega eksperdid
- Mentorteenuse maht on minimaalselt 40 tundi ja maksimaalselt 200 tundi, konkreetne mentortundide arv lepitakse kokku mentorluse alguses ning see sõltub mentii vajadustest, ettevõtte suurusest, hetkeolukorrast jm
- Mentii ja mentor-konsultandi esimene kohtumine peab toimuma hiljemalt 1 kuu jooksul alates mentorluse kokkuleppe tegemisest
- Mentorteenus tuleb läbi viia kuni 5 kuu jooksul alates teenuse taotlemisest
Digimentorluses ei tegeleta digiturunduse teemadega (kodulehe loomine, SEO, digiturundus jms).
Tarkvarade kasutuselevõtu ja/või nende omavahelise liidestamise toetamiseks avasime 2023. a novembris uue toetusmeetme spetsiaalselt turismiteenuste pakkujatele, rohkem infot liitumis- ja liidestamistoetuse kohta leiate siit. Samuti on digimentorluse tulemusena valmiv digitaliseerimise teekaart kohustuslik dokument EIS-i digipöörde toetuse taotlemiseks.
Digitaliseerimise teekaart
Digimentorluse tulemusel valmib digitaliseerimise teekaart - dokument, milles on kirja pandud konkreetne ja terviklik nägemus, kuidas muuta järgmise kolme aastaga ettevõtte töö tõhusamaks ja kasumlikumaks, seal hulgas milliseid tarkvaralahendusi kasutusele võtta või millest loobuda ja milliseid liidestada.
Digitaliseerimise teekaardis:
- antakse hinnang ettevõtte digitaliseerituse hetkeolukorrale
- kirjeldatakse ettevõtte ärimudel ja teenuste osutamise protsessid
- kaardistatakse äriprotsessid ja digitaalsed tehnoloogiad, mis on kasutusel info liikumisel ja töötlemisel
- leitakse äriprotsesside kitsaskohad ja milliseid neist saab lahendada digitaliseerimise abil
- kirjeldatakse kitsaskohtade lahendamise prioriteetsused, võimalike lahenduste maksumused, tasuvusaeg ja mõju mentii ärimudelile ning majandustulemustele
- koostatakse järgmise kolme aasta tegevuskava digitaliseerimise elluviimiseks
Digimentorluse mentor-konsultandid
Mentii saab valida personaalse mentor-konsultandi ette antud valikust
Keda ootame osalema?
Ootame osalema vähemalt 24 kuud tegutsenud juriidilisi isikuid (AS, OÜ, SA, MTÜ), riigiasutusi ja kohaliku omavalitsuse üksuseid, kelle ärimudeli sisuks on sise- ja välisturistide teenindamine - s.h kes pakuvad majutus- ja toitlustusteenuseid; spaa- ja taastusraviteenuseid; konverentsiteenuseid; reisiettevõtja teenuseid; giiditeenuseid; sõitjateveo teenuseid; meelelahutusteenuseid, sh muuseumid, atraktsioonid, teemapargid, kultuuri- ja spordisündmused; aktiivse puhkuse ja rekreatsiooni teenuseid.
Soovitame ettevõttest kaasata 2-3 tiimi liiget, seal hulgas üks võtmeisik, kes on soovitavalt tegevjuht või isik, kes vastutab arendusprojektide sh digitaliseerimisprojektide eest. Ootame mentorluse kasutajalt ambitsioonikaid eesmärke, konkreetseid ootusi ja aja leidmist koostööks mentor-konsultandiga 5-kuulisel perioodil.
Miks osaleda?
Vaata 15. mail 2024 toimunud digimentorluse veebiseminari salvestusi.
Mis on digitaliseerimine turismis?
Ave Pill (Visit Estonia)
Paneelarutelu: digimentori kaasamise kogemus
Piret Betlem (Kalev Spa), Tiina Jurjeva (Olde Hansa), Olga Luštšik (Digiwise), Juhan Pukk (Flowit), Aleksandr Miina (Lean Digital)
Digitaliseerimise väljakutsed, mentori kogemus
Juhan Pukk (Flowit Estonia, mentor-konsultant)
Digitaliseerimise teekaart - miks seda on vaja?
Lauri Antalainen (Digiwise, mentor-konsultant)
Digimentorluse taotlemine ja Iäbiviimine, mentorid
Marikai Karilaid (BDA Consulting, teenuse projektijuht)
Teenuses osalemise tingimused
- Mentii omaosalus on 10% teenuse hinnast. Näiteks 40 tunni mentorteenuse hind on kokku 6800 eurot, millest ettevõtte omaosalus on 680 eurot ja ülejäänud kulu kannab EIS (hinnad ei sisalda käibemaksu).
- Osalemine eeldab ettevõttelt piisava VTA jäägi olemasolu. Ettevõttele/organisatsioonile määratakse vähese tähtsusega abi (VTA) 7466 - 37332 eurot sõltuvalt mentortundide arvust. Ettevõtte VTA jääki saate kontrollida Rahandusministeeriumi veebilehelt.
- Osaleva ettevõtte maksuvõlg ei tohi olla suurem kui 100 eurot või see on ajatatud.
- Osaleva ettevõtte äritegevus ei tohi olla seotud Venemaaga ega Valgevenega.
- Teenust saab taotleda jooksvalt 2024. aastal kuni teenuse eelarve täitumiseni.
Digimentorlus on abiks
Digimentorluse tulemusena valmiva digitaliseerimise teekaardi praktiliseks teostamiseks saab taotleda ka rahalist toetust
Lisainfo ja küsimused
Visit Estonia partneriteks turismi digimentorluse läbiviimisel on BDA Consulting, Lean OÜ, Flowit Estonia OÜ ja Digiwise OÜ.
Teenust kaasrahastab Euroopa Liit.
Allikas: Kaasrahastanud Euroopa Liit
Viimati uuendatud
11.09.2024