Näitus Tallinna linnaelumuuseumi avahoidlas. Kaunid nõud ja kandelaabrid.
KAUNID NÕUD JA KANDELAABRID. Avahoidla aarded
Tallinna Linnamuuseumi avahoidla tutvustab Linnaelumuuseumi (Vene 17) keskaegsetes keldriruumides muuseumi kogusid.
Keraamika avahoidla tutvustab nii tallinlaste lauda katnud kui ka siin valmistatud lauanõusid. Põhirõhk on 20. sajandil Tallinnas valmistatud keraamikal. Haruldustest on välja pandud Carl Fick’i manufaktuuri toodang 18. sajandist. Omaette vitriini on koondatud Nikolai Langebrauni portselanitööstuses valminud esemed.
Vase-, messingi- ja pronksikollektsioonide enamiku moodustavad 19.-20. sajandi toidunõud, kuid väljas on ka 16.-20. sajandi küünlajalad ja -lühtrid, tsunftide korjanduskarbid.
Linnamuuseumi tinakogu on Eesti esinduslikem. Ligi poole kogust moodustavad Tallinna rae ja Mustpeade vennaskonna lauanõud 18. sajandist, vanimad museaalid on 15. sajandi lõpust pärit joogikannud.
Lisaks on väljas tsunftide 17.-20. sajandi kannud ja pokaalid.
Kuupäev
22. nov 2025 - 31. dets 2030
Asukoht
Vene tn 17, Kesklinna linnaosa, Tallinn, Harju maakond
Telefon
+372 615 5180












