TOP toidufestivalid 2017

TOP toidufestivalid 2017

Allikas: Aron Urb

Toidufestivale tuleb sel aastal Eestis palju – alates Umbrohufestivalist kuni Hapukurgifestivalini välja ja kõigest sellest, mis sinna vahele jääb. Maitsete proovimine, põnevad programmid, uudsed retseptid, toiduvalmistamine, kulinaarianaudingud – hoogsat tegutsemist juba jagub. Me kõik armastame head sööki ja mõnusat seltskonda, jõua vaid kõikjale kohale!

RäimeWest

Pärnu maakond, Lao küla

13.05.2017 - 13.05.2017

Rannarahval käib ajaarvamine räimepüügi rütmis. Räimeaeg lükkab pärast rasket ja väsitavat talve rannakülale elu sisse. Tossavad suitsuahjud, podisevad paadid ja kajakate kisa kaigub ümber räimelaadungi - need on räimeaja rõõmsad külahääled.  Õppepäeval tutvustatakse rannakalandust ning jagatakse teadmisi kohalikust kalakultuurist nii kaluritele, kohalikele inimestele kui ka külalistele. Toimub suur kala- ja käsitöölaat! RäimeWest toimub samaaegselt Võilillefestivaliga. Ühe külastusega kaks festivali! Huvitav teada: Üritus RäimeWest omab Euroopa festivalide EFFE märgist.

Võilillefestival

Pärnu maakond, Kihlepa küla

13.05.2017 - 14.05.2017

Võilillefestival kutsub teretama kevadet. Võilillega seotud teemal peetakse mitmeid töötubasid - võilillekohvi valmistamine, hoidiste töötuba, herbaariumi tegemine, võilill mitmete käsitöötubade peategelasena ja palju muud huvitavat. Kuulata saab loenguid võililleveini valmistamisest, kohaliku loodusressursi innovaatilisest kasutamisest ja turismitoodete täiustamisest. Mõlemal festivalipäeval esinevad muusikud, võib ka minna ümbrusega tutvuma ja võililli korjama. Festivali eestvedajaks on taimetark Mercedes Merimaa. Samaaegselt 13. mail toimub ka Räimewest Lao sadamas.

Umbrohufestival

Järva maakond, Koigi küla

20.05.2017 - 20.05.2017

Mai 19. ja 20. päeval toimub Koigi mõisas IV Umbrohufestival, mis on suunatud kõigile eestimaise toidu ja tervisliku elustiili sõpradele. Leiab aset Koigis, Järvamaal, Eestis.   

Tuulekala festival

Hiiu maakond, Orjaku küla

27.05.2017 - 27.05.2017

Tuulekala festivalil saavad kokku need, kes näoga mere poole, ja need, kes peavad lugu heast toidust, tantsust ja kalameeste juttudest. Tuulekala festivalil trollitakse tuulehaugi, valitakse parim kalatoit ja võrreldakse saaki. Õhtu lõpeb tantsuga, laval "Untsakad" Tuulehaug, keda hiidlased tuulekalaks kutsuvad, on oodatud külaline, tulles kevaditi edelatuultega napiks kuuks ajaks Atlandist siia kudema. Oma pika noka ja roheliste luudega on ta üks omanäolisemaid, keda Läänemerest püüda võib. Tuulekala tulek on Hiiumaal kui sündmus omaette, millest hakatakse rääkima juba mai algul või varemgi. 

Tallinna Tänavatoidufestival & TaDaa! Festival 2017

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

10.06.2017 - 11.06.2017

Parim tänavagurmee ootab Sind! Tallinna Tänavatoidufestival on Eesti suurim ja innovaatilisim tänavatoidule pühendatud üritus. Festivalil on avatud üle 60 söögi-joogikoha - Telliskivi Loomelinnaku kohvikud ja restoranid, foodtruck’id, pop-up köögid ja külalistoitlustajad välismaalt. TaDaa! Festival on rahvusvaheline tänavaartistide festival, kus kahel päeval saab nautida enam kui 40 tundi meelelahutust, mis sünnib otse tänaval, külastaja silme ees. Kohal on rahvusvaheline valik professionaalseid tänavamuusikuid, akrobaate- ja õhuartiste, tuleartistid, tantsijad ja improartistid.

Toidukultuurifestival Hea Toidu Festival – Grillfest

Pärnu maakond, Pärnu

10.06.2016 - 10.06.2017

Grillfest toimub iga aasta juunikuus Pärnus, looduskaunil Vallikääru aasal. Kahel päeval pakuvad head ja paremat 250 toidupakkujat Eestist ja välismaalt. Avatud on välirestoranid ja kohvikud ning isegi lemmikloomarestoran. Toimuvad Hea Toidu Laat, üleriigilised kalapüügi ja toiduvalmistamise suurvõistused ning laste rõõmuks suur ja sisukas mängumaa. Erinevatel lavadel esinevad head artistid ning muusikat on igale maitsele. Mõlemad festivalipäevad lõpetab võimas ilutulestik. Festivali klubides toimuvad After Grill peod. Grillfestile on oodatud igaüks, sissepääs on tasuta! Ajakava leiate SIIT

Tartu Toidu- ja veinifestival 2017

Tartu maakond, Tartu

11.08.2017 - 13.08.2017

Tartu Toidu- ja veinifestival pakub ehedaid Eesti maitseid Lõuna-Eesti väiketootjatelt ja pop-up restoranidelt ning rikkaliku veinivalikut. Kõigil on võimalus võtta osa avatud degustatsioonidest ja saada nõuandeid Eesti parimatelt sommeljeedelt.  Toidu- ja veininaudingutele lisavad vürtsi meelelahutusprogramm kogu perele, unikaalne gurmeeõhtusöök, linnaosade kodukohvikud, lasteala ja palju muud põnevat.

Loe edasi

Lestafest

Hiiu maakond, Kõrgessaare alevik

13.08.2016 - 12.08.2017

Lestafest on kogupere festival. Festivali eesmärgiks on tutvustada piirkonna ja kalapüügi traditsioone, pakkuda traditsioonilisi sööke ja värske kala ostmise võimalusi. Ajalooliselt Kõrgessaare on olnud kalatööstuse ja kalameeste piirkond ning festivali päeval on võimalik tutvuda selle piirkonna elu. Üritus on kõigile tasuta ning kohale võib tulla ka paadiga või siis kohapeal teha meresõitu.

Loe edasi

Tänavatoidufestival Haapsalu Maitsete Promenaad 2017

Lääne maakond, Haapsalu

19.08.2017 - 19.08.2017

Festival leiab aset vanalinnas ja selleks päevaks muutub terve Karja tänav maitsete promenaadiks. Haapsalu ootab festivalile kõiki, kelle kirg on toit, maitsed ja Haapsalu suvi. Lisaks päev läbi põnevaid kontserte ja esinemisi Kodanike Torni laval.

Loe edasi

Hapukurgifestival

Pärnu maakond, Tahkuranna küla

20.08.2016 - 20.08.2017

Hapukurgifestivali märksõnadeks on rannarahva olulised elatusallikad - kurk, kala ja käsitöö. Kurgihooajal toimuval festivalil saab proovida põnevaid kurgihoidiseid, osta kaasa kohalikku toitu ja käsitööd, kuulata ja kaasa laulda rahvalikke laule, osaleda õpitubades ja teha ise käsitööd. Osalema olete oodatud kogu perega, sest tegemist jagub kõigile ja kogu päevaks!

Loe edasi

Pärnu Maitsete Uulits - Tänavatoidu Festival

Pärnu maakond, Pärnu

26.08.2017 - 27.08.2017

Suvisel augustikuu nädalavahetusel leiab aset suvepealinna ühel kõige aktiivsemal tänaval tõeline retk maitsete paradiisi. Supeluse tänavale sõidavad kokku lähemalt ja kaugemalt suuremad ja väiksemad toidutreilerid, kust pakutakse head ning paremat söögipoolist. Märksõnaks on värske, moodne, põnev ja muidugi ülimalt maitsev tänavatoit, mis on valmistatud hooajalisest, tervislikust ja soovitavalt kohalikust toorainest. Haara toit ja jook kaasa ja liigu edasi!  

Loe edasi

Hoidistefestival Suvi Purki

Ida-Viru maakond, Narva

26.08.2017 - 27.08.2017

Augusti viimasel nädalavahetusel lõpetab Narva linnuse Põhjaõu suvehooaja hoidiste festivaliga "Suvi purki!". Õu on hoidistajate ja maitsjate päralt, keda ootame osa saama võistlusest, mille käigus hea ja parem valmib siinsamas värskest toorainest ja otse lõkketulel podisevates kateldes. Laupäeval valmistatakse soolaseid ning pühapäeval magusaid hoidiseid. Võistlusele on oodatud hobihoidistajad, publikuhääletuse kahe päeva kokkuvõttes parim vaaritaja võidab väärt damaskuse terasest kokanoa. Kõik võistlevad retseptid koondatakse festivali retseptivihikusse.

Loe edasi

Saaremaa Toidufestival 2017

Saare maakond, Kuressaare

04.09.2017 - 10.09.2017

Head saaremaised maitsed segatakse kokku septembris toimuval Saaremaa Toidufestivalil. Üritus toob hea toidu saarlastele lähemale ja tutvustab maakonna toidukultuuri laiemale publikule. Nädala kestvast põnevast programmist on oodatud osa saama nii saarlased kui loomulikult kõik meie külalised.

Loe edasi

8.Türi õunafestival

Järva maakond, Türi linn

30.09.2017 - 30.09.2017

Türi Õunafestivalil saab õunu osta, maitsta ja kasvatajalt nõu küsida. Pakutakse küpsetisi, hoidiseid, suupisteid, jooke, istikuid ja kõike muud, mis on õunaga seotud. Festivalile tulnu saab osaleda rahvakoolitustel, õunatoodete konkurssidel, vaadata festivali kultuuriprogrammi.

Loe edasi

Pärnu Kohvikute Nädal

Pärnu maakond, Pärnu

07.10.2017 - 15.10.2017

Kohvikute nädala raames pakutakse salatist, desserdist ja tassist teest või kohvist koosnevat einet hinnaga 7 eurot. Kohvikute Nädalal osalevad 21 Pärnus tegutsevat kohvikut, kus pööratakse erilist rõhku kvaliteedile, et esitleda seeläbi Pärnu parimat kohvikukultuuri.  Tulge nautima maitsvaid suupisteid, kvaliteetseid tee- ja kohvijooke ning avastama suvepealinna uusi kohvikuid! Oodatud on nii pärnakad kui ka linnakülalised koos perede, sõprade või kolleegidega.  NB! Soovitame külastused ette broneerida.

Loe edasi

Silmupäevad 2017 "Silm suhu" Narva ja Narva-Jõesuu toidukohtades

Ida-Viru maakond, Narva

13.10.2016 - 12.11.2017

Narva ja Narva-Jõesuu toidukohtades toimuvad silmupäevad "Silm suhu!". 2015.a esmakordselt toimunud silmupäevad osutusid populaarseks ning taaskord toimuv sündmus muutus juba viiepäevaseks. Silmupäevade jooksul pakutakse põnevaid silmuroogasid. Kokkadel on lihtne, kuid loominguline ülesanne: valmistada midagi erilist ja hõrku, et toidusõpru üllatada. Iga restoran valib ise, milliseid roogasid valmistada - eelroog, supp, salat või magustoit, tähtis on see, et põhikoostisaineks on silmud.

Loe edasi

Tallinna Restoranide Nädal 2017

Harju maakond, Tallinn

01.11.2017 - 05.11.2017

Tallinna Restoranide Nädal kutsub tähistama novembri esimest nädalat kui suurepärast restoranide ja toidu nädalat. Nädalat, mis on täis avastusi, meeldivaid elamusi ning tänu suurepärasele hinnale võimalust külastada ja võrrelda suurimal hulgal erinevaid restorane. Tallinna Restoranide Nädal soovib, et nii kohalikud elanikud kui ka Tallinnat külastavad turistid tunneksid, et nad on personaalselt kutsutud nautima Tallinna restoranide professionaalset taset ja külalislahkust.

Loe edasi
Viimati muudetud: 26.06.2017

Teema: Lääne-Eesti, Söök, Jook ja Ööelu, Üritused

Soovitame