public.entry.region.yldine_piirkond_tallinn

Tallinn

Tallinna Raekoja torn

Raekoja torn ehitati koos raekojaga aastatel 1402-1404. Tornis pidasid vahti rae vahisõdurid. Tulekahju või mõne muu õnnetuse korral löödi häirekella, mis tänapäeval lööb igal täistunnil.

Suvel saavad huvilised nautida tornist avanevaid vaateid. 34 meetri kõrgusel asuvale kellarõdule jõudmiseks on tarvis keskaegsel keerdtrepil läbida 115 astet. Mida kõrgemale, seda järsemaks ja kõrgemaks lähevad astmed. Tornist avaneb imeline vaade UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluva vanalinna katustele, kirikutornidele ja sadama suunas, pakkudes ainulaadset võimalust näha, kuidas keskaegne kaubalinn on läbi sajandite kujunenud ja tänapäevani säilinud.

Tuulelipp Vana Toomas asetati torni tippu 1530. aastal ning valvas seal linna kuni 1944. aastani. Praegune tuulelipp pärineb aastast 1996.

public.entry.region.yldine_piirkond_tallinn

Tallinn

Lahtiolekuajad

1. juuni - 31. aug

E-P 11:00 - 18:00

Asukoht

Raekoja plats 1, Kesklinna linnaosa, Tallinn, Harju maakond