public.homepage.logo
EttevõtluskonkurssAllikas: EIS

Aasta turismiedendaja Ain Käpp: riiklik tunnustus andis tugeva motivatsioonilaengu

Ettevõtluskonkursi kandideerimistähtaeg 7. juuli
Anu Villmann

Anu Villmann

Visit Estonia turismiinfo koordinaator

Radisson Collection ja Palace hotelle juhtiva, mullu aasta turismiedendaja tiitliga pärjatud Ain Käpa kinnitusel on kõrgeimal riiklikul tunnustusel turismiettevõttele väga positiivne mõju. Väärt kogemus on hotellijuhi sõnutsi juba kandideeriminegi, mistõttu innustab ta turismikolleege end igal juhul Eesti staažikamale ettevõtluskonkursile üles seadma.

2023. aasta turismiedendajaks valitud osaühingule HMP Hotellid tõi tiitli Radisson Collection hotell, mille puhul hindas žürii kõrgelt, et pandeemia ajal võeti ette põhjalik hotelli renoveerimine. Nii loodi uus kvaliteedistandard tervele Eesti turismisektorile ja loodi eeldused tuua riiki rohkem rahvusvahelisi ärituriste. 

Kuna tänavusele ettevõtluskonkursile „Eesti parimad ettevõtted 2024“ on kandidaatide esitamine ja nomineerimine just praegu käimas (tähtaeg 7. juulil), heitsime Ain Käpaga pilgu möödunud aasta konkursile ja selle järelmõjudele.

 

Ain Käpp, kui vaatate tagasi mullusele ettevõtluskonkursile, siis kuidas seda meenutate: oli kandideerimisprotsessi läbimine väga keeruline ja aeganõudev?

Meenutan mullust ettevõtluskonkurssi väga positiivselt. Kandideerimisprotsess oli oodatult põhjalik ja nõudis pühendumist, aga see pakkus ka suurepärase võimaluse oma tegemisi analüüsida ja esile tuua. Oleme tihti liiga tagasihoidlikud ja ütleme, et „ah, mis nüüd meie“, kuid ometi igapäevaselt me ju räägime õhinal oma külalistele ja koostööpartneritele meie ettevõttest, Eesti esindamisest ja külaliste kõrgest rahulolust. Seega aitas kandideerimisprotsessis meil veelgi paremini mõista oma tugevusi ning pani meid veelgi enam pingutama oma eesmärkide saavutamise nimel.

Mida 2023. aasta turismiedendaja tiitel – lisaks aule ja kuulsusele - osaühingule HMP Hotellid ja Radisson Collection hotellile andnud on?

2023. aasta turismiedendaja tiitel on olnud meie ettevõttele suureks auhinnaks ja tunnustuseks. See on riiklikult kõrgeim tunnustus! Oleme kasutanud seda tiitlit suurendamaks meie nähtavust ja prestiiži nii Eesti kui ka rahvusvaheliste koostööpartnerite seas. Selline riigipoolne märkamine ja tunnustus on väga meeldiv ja on andnud meile uueks aastaks tugeva motivatsioonilaengu. Meie kolleegid, keda me kutsume talentideks, tunnevad uhkust oma panuse üle ja see on suurendanud meie ühtsustunnet ja pühendumust. Samuti on see tunnustus meie investoritele – EfTEN Capitalile – kes kõige keerulisemal ajal olid valmis investeerima 25 miljonit hotelli renoveerimisse! 

Kas kasutate aasta turismiedendaja nimetust turunduses, kommunikatsioonis või ka näiteks tööandja brändingus?

Jah, me kasutame aasta turismiedendaja tiitlit oma turundus- ja kommunikatsioonitegevustes. See tunnustus annab meile suurepärase võimaluse rõhutada oma saavutusi ja näidata külalistele, et oleme oma valdkonnas tipptasemel ja pingutame igapäevaselt külaliste rahulolu nimel. Meie ettevõtte igapäevane suurim eesmärk on esindada Eestit parimal võimalikul moel, seega aitab see tiitel tugevdada meie kui tööandja brändi, tuues esile meie pühendumuse erakordsele külalislahkusele ja innovatsioonile. Saame kinnitada, et see on atraktiivne ka potentsiaalsetele uutele talentidele.

Kuivõrd Teie koostööpartnerid välisriikides seda tunnustust hindavad? Või kas üldse?

Meie koostööpartnerid välisriikides hindavad seda tunnustust kõrgelt. Rahvusvaheline tunnustus riiklikul tasandil annab meie partneritele kindluse, et teeme oma tööd professionaalselt ja pühendunult. See aitab kaasa usaldusväärsete ja pikaajaliste partnerlussuhete loomisele ning tugevdab meie positsiooni globaalsetel turgudel.

Ain Käpp

Allikas: EIS

Mida ütlete turismiettevõtetele, kes kahtlevad, kas neil maksab end ettevõtluskonkursile üles seada?

Soovitan kindlasti kandideerida. Konkursil osalemine annab võimaluse oma ettevõtte saavutusi esile tõsta, saada väärtuslikku tagasisidet ja võrrelda end teiste parimate tegijatega valdkonnas. Ja konkurents Eestis on ju positiivselt väga tihe ja tase ülikõrge! See on suurepärane võimalus oma meeskonda motiveerida ja näidata neile, et nende töö on hinnatud ja tunnustatud nii ettevõtte siseselt kui ka riigi poolt vaadatuna! Lisaks avab see uusi võimalusi koostööks ja ärikasvuks.

Ja mida soovitate neile inimestele, kes võiks konkursile nomineerida tublisid ja silmapaistvaid turismiettevõtteid. Milliste omadustega võiks olla turismiettevõte, kes läheb püüdma tiitlit 2024. aasta turismiedendaja?

Turism on meie riigi visiitkaart ja oluline majandusharu Eestis! Toome esile need inimesed ja ettevõtted, kes on näidanud üles silmapaistvat külalislahkust, innovatsiooni ja pühendumust kvaliteedile. Ettevõte, kes püüdleb 2024 turismiedendaja tiitli poole, on eeskujuks ja inspiratsiooniks kogu turismisektorile!

Vaata lisaks

Ettevõtluse auhind 2024

Aasta turismiedendaja

Allikas: EIS

Anu Villmann

Anu Villmann

Visit Estonia turismiinfo koordinaator