public.homepage.logo
LoodusAllikas: Kaupo Kalda

Green Key tegevused 2025 I poolaastal

Greek Key töötoad pakuvad sisulist tuge kõigile organisatsioonidele, kel on soov Green Key ökomärgis endale esmakordselt taotleda või seda pikendada

Green Key märgist saavad taotleda:

  • Majutusasutused
  • Toitlustusasutused
  • Atraktsioonid (muuseumid, külastuskeskused, teemapargid)
  • Konverentsikeskused
  • Laagriplatsid ja kämpingud

2025. aasta esimesel poolel toimuvad Green Key temaatilised töötoad 23. jaanuaril Rakveres, 20. veebruaril Haapsalus ja 3. aprillil Tallinnas.

Töötubade eesmärgiks on tõsta turismiorganisatsioonide keskkonnateadlikkust ja lihtsustada märgise taotlusprotsessi. Kogenud Green Key audiitorid teevad ülevaate märgise kriteeriumitest ja turismiorganisatsiooni keskkonnamõjudest, julgustamaks igapäevaselt kasutama keskkonnahoidlikke tavasid.

Praktilise näitena tehakse kohapeal läbi esmane keskkonnaülevaatus ehk ökokaardistamine, kus audiitorid juhivad tähelepanu nii headele praktikatele kui ka vigadele ning aitavad leida vastused kõikidele taotlusprotsessis tekkinunud küsimustele.

Töötoad on suunatud eelkõige uutele taotlejatele, aga oodatud on ka juba märgist omavad ettevõtted, kes soovivad end täiendada. Praktilistest töötubadest saab osa võtta ainult füüsiliselt kohapeal. Salvestamistega ülekannet ei toimu.

Töötoad

23. jaanuaril kell 10 - 16.45 töötuba Rakveres, Aqva spaahotellis 
Kõik kategooriad: majutus,toitlustus, atraktsioonid ja konverentsikeskused

20. veebruaril kell 10 - 16.45 töötuba Haapsalus, Fra Mare Thalasso spaahotellis
Kõik kategooriad: majutus, toitlustus, aktraktsioonid ja konverentsikeskused

3. aprill kell 10 - 16.45 töötuba Tallinnas, Eesti Tervisemuuseumis
Kategooria: toitlustusasutused

 

Töötubades osalemiseks tuleb end registreerida. Igas töötoas on maksimaalselt 30 kohta ning ühest asutusest saab töötoas osaleda 1-3 inimest. Osalemine on tasuta.

Taldrik toiduga

Allikas: Näljane Nelik

Green Key on turismiettevõtetele mõeldud rahvusvaheline ökomärgis ja alates 1994. aastast on see juhtiv standard, millega tunnustatakse turismiettevõtte kestlikku tegutsemist. Tänaseks on märgisega liitunud ca 4500 ettevõtet 65 riigist üle maailma. 2001. aastast alates on olnud võimalik taotleda Green Key märgist ka Eestis tegutsevatel ettevõtetel. Märgise väljaandmist koordineerib Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus (EIS).

Green Key rahvusvaheliseks eestvedajaks on FEE ehk Foundation for Environmental Education. Green Key pakub turismiettevõtetele tegevusmudelit keskkonnahoiu ja kestliku mõtteviisi arendamiseks oma ettevõttes. Kõrge taseme keskkonnahoius tagavad tegevuste dokumenteerimine, erapooletu auditeerimine ja paikvaatlused. Tunnustuse saanud ettevõttel on õigus kasutada Green Key logo oma turunduskanalites.

Külastajatele annab Green Key märgis teadmise, et ettevõte on pühendunud keskkonnamõju vähendamisele. Green Key programm aitab kaasa ÜRO Säästva Arengu Eesmärkide 2015-2030 saavutamisele. 

EISi partneriteks märgise väljaandmisega seotud teenuse elluviimisel on BDA Consulting OÜ ja Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus SA.