public.homepage.logo
Noep Viru rabas musitseerimasAllikas: Mihkel Sillaots

Noepi muusika viib Eesti rabailu laia maailma

Eesti turundamiseks valmis uus video, kus astub üles Noep
Anu Villmann

Anu Villmann

Visit Estonia turismiinfo koordinaator

Visit Estonial ja Noepil (kodanikunimega Andres Kõpper) valmis muusikavideo, mis on mõeldud ennekõike Eesti turundamiseks välisturgudel. Pea 40-minutiline video filmiti üles ühel juunikuu varahommikul Viru rabas. Klipis kõlab popurrii Noepi tuntumatest hittidest.

Visit Estonia sündmusturunduse projektijuhi Silver Kiho sõnul on Visit Estonia Eesti turundamisel varemgi sarnast koostööd teinud. Viimati näiteks sel kevadel, kui valmis soomlastele suunatud turunduskampaania eesotsas räppar Nubluga. Mullu suvel filmiti Austraalia DJ ja produtsendi Luudega Leigo järve ääres tunniajane DJ-sett. Visit Estonia ja Beach Grindi ühise Luude projekti eesmärk oli tutvustada meie kodumaa ilu maailmas laiemalt ning muuta Eesti ihaldusväärseks reisisihtkohaks.  

Sarnaseid turundusvõtteid on Visit Estonia praktiseerinud ka erinevate spordisündmustega, nüüd jõudis koostööjärg Noepini. „Noepil on Eesti artistina praegu rahvusvahelises mõttes kõige suurem potentsiaal,“ ütleb Kiho. „Tema muusika on jõudnud Saksa ja Ühendkuningriigi publikuni, mõlemas riigis on Noepil sügisel tuurid tulemas ning need on Eestile ka turismi mõttes olulised sihtturud. Eestis esineb Noep sel suvel pea igal suuremal rahvusvahelist mõõdet omaval festivalil, kus on ka arvestatav hulk väliskülastajaid.“ 

Noep

Allikas: Mihkel Sillaots

Äsja valminud maaliliste rabavaadetega muusikavideo, millest lisaks täispikkuses versioonile olemas ka lühemad videod, eksponeerib Eesti loodust ja kultuuri – need on (lisaks toidule) riikliku turismistrateegia järgi kõige olulisemad fookusteemad, millega Eesti end välisriikides turundab

„Näeme end teiste riikidega kõrvutades, et peame turismimaastikul eristumiseks ja tähelepanu võitmiseks tegema midagi väga teistsugust. Muusikavideo on suurepärane viis tutvustada korraga nii Eesti kaunist loodust kui ka meie popkultuuri. Staatilised välireklaamid linnaruumis seda ei suuda. Oleme oma muusikavideotega maailma turismiturunduse kontekstis üsna ainulaadsed. Seniajani on minu teada ainult Visit Dubai teinud meie mulluse Luude video järgi midagi analoogset,“ räägib Kiho. 

Vaata ka videot!

Varastel hommikutundidel unest ärkavas looduskeskkonas üles võetud video tegemisel juhindusid Visit Estonia ja produktsioonipartner loovagentuur Jolos Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) suunistest ning rabas toimetati nii, et häiriks selle floorat ja faunat võimalikult vähe. Panime huviliste jaoks RMK juhtnöörid lühidalt kirja. Ehk on abiks teistelegi, kel kavas meie imetabases looduses mõnd sündmust korraldada.

Noep

Allikas: Mihkel Sillaots

  • Rabas ei tohi räätsadeta käia ja räätsarahu ajal tuleks sellest üldse hoiduda. Video filmimine jäi räätsarahu aega. Olgugi et räätsarahu näol pole tegu seaduse ega kindla reegliga, vaid kokku lepitud hea tavaga ning keelata seda keegi ei saa, püüdsime ikkagi salvestuse korraldada nii, et võimalikult palju heast tavast kinni hoida. Võttetegevus toimuski 90% ulatuses laudteel, vaid kolmel inimesel oli vaja ka natukene rabapinnasel kõndida ning seda tehti räätsadel. Aga teadmiseks, et hea tava järgi ei liiguta kaitsealustes soodes ei liigu räätsadega jüripäevast jaanipäevani (23.04.–24.06), välja arvatud kaitseala valitseja nõusolekul.
  • Jälgi, kui palju inimesi võib korraga objektil või külastuskohas viibida. Näiteks RMK kodulehel on välja toodud Viru raba objekti juures olev maksimaalne tornis viibivate inimeste arv (25), meie võttetiimis oli kokku 15 inimest.
  • Liikusime rabas ainult jalgsi ja vedasime kogu tehnika kohale (1,3 kilomeetrit) aiakärudega ja käe otsas. Kõik said sammud täis ja rohkemgi veel!
  • Kogu elektrivool, mida kohapeal vajasime, oli lahendatud mitme suure akupangaga (ca 0,24-liitrise eramajaprügikasti suurused). Meeleolu loomiseks videos kasutatud sisseehitatud akudega valguspulgad laeti enne rappaminekut täis. Seega polnudki võtteplatsil muid vooluallikaid peale akupankade.
  • Ei mingit mürareostust! Rabas polnud kohal ühtki võimendit ega kõlarit ning kogu muusikariistade tekitatud heli läks otse juhtmest helipulti. Ainsad helid, mida võttekohas kuulda võis, olid vokalisti hääl ja trummid, aga sedagi vaid naturaalsel kujul, ilma võimendi ja kõlariteta. Kitarr oli elektriline ja jooksis otse ainult helipulti ja kõrvamonitoridesse. Seega võtte ajal ei olnud müra sekundikski kõrgem kui näiteks elavalt jutustaval seltskonnal, kes tuleb rappa päiksetõusu vaatama.
  • Muusikavideo filmimise ajal säilis juurdepääs nii laudteele kui vaateplatvormile. Muide, mitu gruppi sattuski samal varahommikul Viru rappa päikesetõusu vaatama – kõigil jagus ruumi liigelda!
Video filmimine Viru rabas

Allikas: Mihkel Sillaots

Anu Villmann

Anu Villmann

Visit Estonia turismiinfo koordinaator