public.homepage.logo
Vaade haapsalu linnale päikeseloojangulAllikas: Rivo Veber

Haapsalu

Eesti kuurortlinn, mis mõjub oma väljapeetud stiiliga justkui killuke teisest ajastust.

Puitpitsiline arhitektuur vanalinnas, kaunis rannapromenaad, õdusad kohvikud, soe merevesi, kuulus ravimuda ning piiskopilinnuses elav Eesti kuulsaim kummitus Valge Daam ootavad tervise- ja kultuuripuhkajaid.

Haapsalu on ideaalne sihtkoht nii peredele, romantikat otsivatele paaridele kui ka terviseturgutajatele, kes soovivad ilusas kuurortlinnas jalutada, piknikke pidada, ujuda ning kultuurisündmusi ja spaasid külastada.

Allikas: Rivo Veber

Esimene Haapsalu mudaravila avas uksed juba 1825. aastal ning sellest ajast peale on linn meelitanud puhkajaid kogu maailmast, 19. saj eriti Vene aadelkonda. Eesti kõige soojema mereveega Haapsalus asub rand, mida kutsutakse Aafrika või šokolaadirannaks. See sai nime kohalike järgi, kes liigesevalude leevendamiseks end ravimudaga kokku määrisid.

Aasta läbi on meeldiv imetleda linnakese ühtlast ja miljööväärtuslikku arhitektuurset ilmet. Mereäärsel promenaadil asub Kuursaal, kaunimaid puitehitisi Eestis. Astrid Lindgreni teoste illustreerija Ilon Wikland veetis oma lapsepõlvesuved Haapsalus vanavanemate majas. Majake asub tegutseva lastemuuseumi vahetus läheduses. Uhke piiskopilinnuse osa Haapsalu toomkirik on suurim ühelööviline kirik Balti riikides.

Ja kui juba Haapsalus oled, ära unusta osta läbi sõrmuse mahtuvat õhkõrna käsitsi kootud Haapsalu salli!

Rohkem infot linnas toimuva kohta leiad visit Haapsalu turimisveebist.

Põhjamaade Veneetsiaks kutsutud linnakeses toimub suviti mitmeid rahvusvaheliselt hinnatud kultuurisündmusi: Augustibluus, Haapsalu Vanamuusikafestival, Joogafestival, Valge Daami Aeg, TAFF:festival ning American Beauty Car Show

Haapsalu kultuuripärlid

Leia Haapsalu söögikohad

Iga aastaaeg pakub eriilmelisi elamusi

Vaata lähemalt

Soovitame

Avasta Eesti

Kasuta interaktiivset kaarti

Eesti kaart