public.homepage.logo
Tõnise talu MuhumaalAllikas: Rivo Veber

Muhu saar

Muhu on idülliline väikesaar Saaremaa kõrval, mis väärib pikemat peatust ja avastamist.

Teel Saaremaale läbitakse Muhu saart tavaliselt peatumata, kuid Muhu on idülliline väikesaar, mis väärib pikemat peatust. Muhu on koht, kus aeg puhkab.

Muhu aastasadu muutumata külamiljöö ja maastik kutsuvad otsima endale pelgupaika saarel. Vahemaad erinevate vaatamisväärsuste vahel ei ole pikad ning seetõttu on suurepärane võimalus liikuda ka jalgrataste, hobuste ja paatidega.

Muhus on esile toodud rannarahva kultuur muinasajast tänapäevani. Saarel väärtustatakse jõudsalt ka ökoloogilist tasakaalu ning tuuakse esile looduslähedane mõtteviis.

Muhu saarele pääseb mandrilt praamiga, tutvu sõidugraafikuga ja osta piletid siit.

Allikas: Priidu Saart

Muhu pärlid on pikkade kiviaedadega Koguva küla, Üügu pank ja Eesti üks vanemaid pühakodasid Katariina kirik oma paganlike hauakividega. Samuti on tähelepanu vääriv taas elluäratatud muistne komme – uste värvimine ja kaunistamine maagiliste sümbolitega.

Muhu saarel on Jaanalinnufarm ja Tihuse hobuturismitalu. Kuulsat Muhu leiba, imelist käsitööd ja häid söögikohti leiab Liiva keskusest. Imelist veinielamust pakub Luscher & Matiesen veinitalu. Sealsetest söögikohtadest tasub esile tõsta Pädaste mõisa restorani Alexander, mida tunnustab ka MICHELINI restoranigiid.

Muhu saare kohta saad rohkem uurida Visit Muhu kodulehelt www.muhu.info.

Avasta Muhu vaatamisväärsused

Allikas: Visit Estonia

Muhu saart on tore avastada paadiga, jalgrattaga, hobusega või jalgsi

Muhus on mitu väikesadamat, mis teenindavad külalisi eralaevadega: Koguva sadam, Kuivastu jahisadam ja Lõunaranna sadam. Sihtkohad pole saarel üksteisest liiga kaugel, seega saad ringi liikuda jalgrataste, hobuste või paatidega.

Muhu saarelt saab aga kohaliku giidi abiga läbi madala mere kahlades liikuda väikesele ja idüllilisele Kõinastu saarele. Võta varbad paljaks, keri üles püksisääred ja lase merepõhjal oma taldu masseerida.

Iga aastaaeg pakub eriilmelisi elamusi

Vaata lähemalt

Soovitame

Avasta Eesti

Kasuta interaktiivset kaarti

Eesti kaart