public.homepage.logo
Lahemaa talvelAllikas: Mariann Liimal, Brand Estonia

Lahemaa rahvuspark

Eesti põhjarannikul asuv Lahemaa rahvuspark on läbilõige parimast, mida Eesti loodus pakub

725 km2 suurusel alal on nii lopsakaid põlismetsi, silmapiirini ulatuvaid rabasid kui ka kiviseid ja liivaseid looklevaid mererandu.

Rahvuspargis liikumiseks on ammustel aegadel sissekäidud käänulised teed. Inimtegevust on Lahemaal vähe – siin-seal on väikesed külakesed. Ka suvisel ajal võib end rannast täiesti üksinda leida. Oma nime on Lahemaa saanud poolsaarte vahel asuvate lahtede järgi. Meie suurim rahvuspark loodi 1971. aastal esimese rahvuspargina Eestis!

Allikas: Hans Markus Antson

Lahemaa rahulikku atmosfääri hindavad väga metsloomad

Sealkandis elavad põdrad, metssead, karud ja ilvesed. Oandu ja Altja vahelises orus, kus toimetavad usinalt koprad, näeb just sellele paikkonnale iseloomulikke metsi, kus elavad mitmed rähniliigid ja kakulised. Lisaks Matsalule on põhjarannik linnuvaatlejate üks meelispaiku.

Kuid Lahemaa pole pelgalt metsloomade ja -lindude varjupaik. See on ka koht, kus saab avastada Eesti rannikualade ainulaadset kultuuripärandit – seal asuvad neli suurt ja tuntud mõisakompleksi – Palmse, Sagadi, Vihula ja Kolga. Igal neist on oma ainulaadne arhitektuur ja huvitav ajalugu.

Põlised kalurikülad nagu Käsmu, Altja ja Viinistu jutustavad vanade eestlaste rannaelust – praegu näeb seal taastatud võrgukuure ja sajandeid vanu talumajasid. Ka Nõukogude Liit jättis Lahemaale oma jälje – kunagiste militaarrajatiste jäänused on leitavad tänaseni.

Avasta Lahemaa kultuuripärand

Lahemaa on väike maagiline koht, kus loodus ja inimesed elavad harmoonias.

Lahemaa rahulikku atmosfääri hindavad väga metsloomad ja -linnud – sealkandis elavad muu hulgas põdrad, metssead, karud, ilvesed, koprad, kakud ja mitmed rähniliigid.

Veel rohkem infot Lahemaa turismipiirkonnas toimuva kohta loe Visit Lahemaa | www.visitlahemaa.com

 

Avasta Euroopa suurimad rändrahnud Lahemaalt

Põhja-Eestis, just Lahemaal on enim rändrahne Euroopas – nii hiidrahne (näiteks Majakivi, Ojakivi, Kakukivi jpt) kui ka tuhandeid kivikülve randades ja metsaalustes. Käsmu kivikülv, mis laiub lausa 400 hektaril, on ilmselt maailma suurim omataoliste seas.

Lahemaa on saanud Euroopa kaitsealade liidult (EUROPARC Federation) kvaliteedimärgise ning roheliste sihtkohtade (Green Destinations) plaatinataseme, millega tunnustatakse piirkonna jätkusuutlikku arendamist. Lahemaa on Euroopa üks tähtsamaid metsakaitsealasid ning kuulub üle-euroopalisse Natura 2000 võrgustikku Lahemaa linnu- ja loodusalana.

Jaani-Tooma kivi

Allikas: Priidu Saart

Leia veel rohkem tegevusi Lahemaal

Allikas: Hans Markus Antson

TOP soovitused, mida teha Lahemaal

  1. Mine jalutama Viru rabasse - laudtee viib sind ka vaatetornini, millest avaneb imeline vaade.

  2. Külasta Palmse, Sagadi, Vihula ja Kolga baltisaksa mõisaid.

  3. Avasta endine allveelaevade baas Hara sadamas – rendi ka SUP-laud, et näha, milline näeb rannik merelt vaadatuna välja!

  4. Võta ette paadisõit Mohni saarele ja korja kukemarju.

  5. Jaluta mandri-Eesti põhjapoolseimasse punkti – Purekkari neemele.

Lahemaa rahvuspark ja RMK külastuskeskus

Looduskaunis koht

Lahemaa rahvuspark on asutatud 1971. aastal ning on loodud Põhja-Eesti looduse ja kultuuripärandi, bioloogilise mitmekesisuse, maastike,...

Lahemaa rahvuspark ja RMK külastuskeskus

Allikas: Kadri Otsiver/ Visit Lahemaa

Iga aastaaeg pakub eriilmelisi elamusi

Vaata lähemalt

Soovitame

Avasta Eesti

Kasuta interaktiivset kaarti

Eesti kaart