public.homepage.logo
Vaade Tartu linnale ja kaarsillaleAllikas: Kaarel Kõvatu

Tartu

Ülikoolilinnas Tartus leidub igaühele midagi: peredele, intellektuaalidele, seljakotiränduritele, armunud paaridele, kunsti- ja kultuurihuvilistele.

Alati on põhjust Tartut külastada, kas või lihtsalt selleks, et oma suhteid Tartu vaimuga soojana hoida.

Kus elab Tartu vaim? Seda ei tea täpselt keegi, kuid tema lähedust võib tunda mujalgi kui ülikoolis – Supilinnas, Toomemäel, mõnusates väikestes kohvikutes, muidugi ka Eesti Rahva Muuseumis. Tartu on alati olnud Eesti vaimne pealinn: laulupeo häll, Eesti teatri ja riigi sünnikoht. Oma vaimse ja boheemlasliku õhkkonna on linn säilitanud tänaseni. Aeg voolab Tartus kiirustamata.

Mine Tartu virtuaaltuurile SIIN!

Allikas: visit estonia

Rahvuslikust ärkamisajast peale Emajõe Ateenaks hüütav linn on kultuurikeskus: Emajõe suveteatri, hansapäevade, tudengite kevadpäevade, festivalide, kontsertide ja konverentside virvarris on võimatu igavust tunda. Lisaks on Tartu koduks rohkem kui 20 muuseumile.

Tartus asub ka gootika hinnatumate mälestiste hulka kuuluv Jaani kirik kogu Euroopas ainulaadse terrakotaskulptuuride koguga. Kiriku kõrval Antoniuse Õues ootavad ostma ja valmistamises kaasa lööma mitmesugused käsitöö- ja kunstikojad.

Kui suudlevate tudengite purskkaevu juures Raekoja platsil pilt tehtud ja Toomemäel jalutatud, lodjaga Emajõel seilatud ja lastega AHHAA keskuses ring tehtud, naudi kindlasti külluslikke kooke pikkade traditsioonidega Werneri kohvikus Põhja-Euroopa ühe vanema ülikooli peahoone vahetus läheduses. Või astu sisse mõnda boheemlikku, tudengielust ja melust mõjutatud kohta, näiteks Genklubisse.

Rohkem infot Tartust ja seal toimuva kohta loe aga visit Tartu enda koduleheküljelt.

Tartusse minnes külasta kindlasti neid kohti

Iga aastaaeg pakub eriilmelisi elamusi

Vaata lähemalt

Soovitame

Avasta Eesti

Kasuta interaktiivset kaarti

Eesti kaart