public.homepage.logo
JõgiAllikas: Kaupo Kalda

Green Key tegevused sügisel 2024

Tulekul Green Key teavitusseminar ja valdkondlikud töötoad

Green Key tegevused sel sügisel pakuvad sisulist tuge kõigile organisatsioonidele, kel on soov Green Key ökomärgis endale esmakordselt taotleda või seda pikendada.

Green Key teavitusseminar 8. oktoobril kell 14-16

Seminarile on oodatud märgist taotleda soovivad ettevõtted, kes on registreeritud majutusettevõttena, laagriplatsi või kämpinguna, atraktsioonina, konverentsikeskusena, toitlustusasutusena või siis organisatsioonid, kelle võrgustikus on märgise sihtgruppi kuuluvad ettevõtted ja organisatsioonid.

Seminaril käsitletakse teemasid nagu:

  • Praegune olukord - Green Key Internationali tutvustus ja Green Key tänane olukord Eestis, samuti räägime kestliku turismi edendamisest ja märgise eelistest turismiettevõttele
  • Kriteeriumid, taotlemine ja auditeerimine – ülevaade märgise omandamise kriteeriumitest ja nõuetest, märgise taotlemisest ning auditeerimisprotsessist
  • Kogemuslood - Green Key märgist omavad organisatsioonid jagavad kogemusi, nippe ja soovitusi - nii oma kestlikkuse teekonnalt kui ka märgise saamise protsessist

Seminar on kõigile tasuta ja toimub veebikeskkonnas Zoom. Osalemiseks tuleb end registreerida.

Seminari viivad läbi Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse esindajad, Green Key programmi audiitorid ja eksperdid Stockholmi Keskkonna Instituudi Tallinna Keskusest (SEI) koostöös BDA Consultinguga. 

Seminar salvestatakse. Salvestis läheb üles Puhka Eestis veebi Green Key lehele.

Green Key tegevused sügisel 2024

Allikas: BDA consulting

Green Key valdkondlikud töötoad  

Töötubade eesmärgiks on tõsta turismiorganisatsioonide keskkonnateadlikkust ja lihtsustada märgise taotlusprotsessi. Kogenud Green Key audiitorid teevad igas töötoas ülevaate märgise kriteeriumitest ja turismiorganisatsiooni keskkonnamõjudest ning julgustavad ettevõtteid juhinduma igapäevategevustes keskkonnahoidlikest tavadest. 

Praktilise näitena tehakse kohapeal läbi esmane keskkonnaülevaatus ehk ökokaardistamine, kus audiitorid juhivad tähelepanu nii headele praktikatele kui ka vigadele ning aitavad leida vastused kõikidele taotlusprotsessis tekkinud küsimustele.

Töötoad on suunatud esmajoones uutele taotlejatele, aga osalema on oodatud ka juba märgist omavad ettevõtted, kes soovivad end täiendada. Temaatilised töötoad on jaotatud valdkondade kaupa, kuid soovi korral võivad igast töötoast osa võtta ka teiste valdkondade organisatsioonid, sest suurem osa keskkonnahoiu põhimõtetest on nii toitlustuses, majutuses kui ka atraktsioonidel sarnased. Külalisesinejate ettekanded lähtuvalt peamiselt konkreetse töötoa valdkonnast.

Töötubades osalemine on toitlustus- ja majutusasutusele, atraktsioonidele ja konverentsikeskustele tasuta. Igas töötoas on maksimaalselt 30 kohta ja ühest asutusest saab osaleda 1-3 inimest.

NB! Praktilistes töötubades saab osa võtta ainult füüsiliselt kohapeal. Salvestamist ega ülekannet ei toimu.

Töötubades osalemiseks tuleb registreeruda

Toitlustusasutuste töötuba: 15. oktoobril kell 10-17 Tartus hotellis SOHO

Mahepõllumajanduse Koostöökogu juhatuse liige Merit Mikk teeb ettekande teemal "Mahetoidu kasutamine toitlustuses". Toimub praktiline näidisharjutus koos ringkäiguga El Chapo restoranis ühes restoranijuht Mihkel Jõgeveriga, vaatame üle taotlemiseks vajalike keskkonna ja kestlikkuse põhimõtete ja tegevuskava koostamise. Koolitust viivad läbi Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna keskuse eksperdid ja audiitorid Harri Moora ja Kertu Uiboleht. 

Majutusasutuste töötuba: 29. oktoobril kell 10-17 Pärnus spaahotellis Hedon

Hestia Hotel Groupi jätkusuutlikkuse spetsialist Anne Lamp jagab kogemusi töötajate kaasamisest ning kestlikkuse põhimõtete ja tegevuskava koostamisest. Toimub praktiline näidisharjutus koos ringkäiguga Hedoni tehnikajuhi Tõnu Mäega, tutvutakse hotelli keskkonnategevustega: numbritoad, jäätmekorraldus avalikel aladel, restorani majandamine, puhastusvahendid jt. Koolitust viivad läbi eksperdid ja audiitorid Harri Moora ja Evelin Piirsalu. 

Atraktsioonide ja konverentsikeskuste töötuba: 31. oktoobril kell 10-17 Tallinnas PROTO avastustehases

Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse ekspert Kertu Liebert räägib kestliku ürituse korraldamisest teenusepakkuja vaatest, tutvustab "kestliku ürituse juhendit", toob praktilisi näiteid ettevõtlusauhindade galalt ja ESG meistriklassist. Toimub praktiline näidisharjutus koos ringkäiguga PROTO avastustehases, tutvutakse avastustehase keskkonnategevustega: jäätmekorraldus avalikel aladel, kohviku majandamine, puhastusvahendid jt. Lisaks jagab Tallinna Sadama keskkonnajuhtimise osakonna juhataja Ellen Kaasik Vanasadama Kruiisiterminali põhimõtteid ja kogemusi kestliku ürituse korraldamisel.

Rabamatk

Allikas: Ken Mürk

Green Key on rahvusvaheline ökomärgis, millega tunnustatakse turismiorganisatsioonide kestlikku tegutsemist. Märgist on välja antud juba 30 aastat. Selle aja jooksul on sertifikaadi saanud üle 6000 asutuse enam kui 70 riigis. 

Eesti liitus Green Key kvaliteedisüsteemiga aastal 2001. Eestis koordineerib märgise väljaandmist koordineerib Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus.

Green Key ökomärgist saavad taotleda majutusettevõtted, laagriplatsid ja kämpingud, atraktsioonid (muuseumid, külastuskeskused, teemapardid, v.a loomaaiad), konverentsikeskused ja toitlustusasutused.

Mis on Green Key ökomärgis?

Green Key kohta saad pikemalt lugeda siit