public.homepage.logo
Pärnu linna vaadeAllikas: Priidu Saart

Pärnu

Suvepealinna tiitlit kandev Pärnu linn oskab üllatada sind igal aastaajal.

Kui soovid näha sõpru, kellega sul pole õnnestunud terve aasta vältel kohtuda, kohtad neid suvel Pärnus. Sügisel ja talvel on linnas mõnus veeta spaanädalavahetus. Pärnu on aasta läbi ka rahvusvahelisel tasemel konverentsilinn, kus saad edukalt korraldada oma firmaüritusi.

Nagu teisedki Eesti kuurortlinnad, sai ka 1996. aastast suvepealinna tiitlit kandev Pärnu linn tuntud kuurordiks juba 19. sajandil. Tänagi pakuvad ajalooline rannapark purskkaevudega ja mänguväljakud mõnusat puhkust igas vanuses külastajatele ning kaunis rannapromenaad sobib hästi jalutamiseks. Suvel toovad valge liivaga rand, soe merevesi, klubid, kohvikud ja kontserdid kokku tuhandeid inimesi. Talvel uisuta südalinna liuväljal, jaluta mööda Pärnu jõe siledat jääd ning naudi jääpurjekate ja jääsurfarite võidusõitu mere ääres. 

Allikas: visit estonia

Pärnu keskuslinnas on üle 85 km kergliiklusteid, mida mööda jalutada või kus tervisesporti teha. Tuntuim neist on Pärnu linna kahte silda ühendav Jüri Jaansoni tervisespordirada.

Kultuuri-Pärnus toimuvad festivalid: dokumentaal- ja antropoloogiafilmide festival, Järvi Akadeemia, orelifestival, bluusi- ja hansapäevad, kunstide öö Augustiunetus. Samuti on kuurortlinn maiuspala arhitektuurihuvilisele, pakkudes eri aastakümnete funktsionalismi kõrvuti romantiliste villade ja modernsete klaashoonetega. Pärnus asub suurim puitvillade rajoon Eestis!

Kunstigurmaane ootavad väiksed galeriid ja moodsa kunsti sündmused, õpihimulisi koolitused Maarja-Magdaleena Gildis. Ainsana Eesti asulatest on Pärnus linnalehmad: veiseid karjatatakse mereäärse rannaniidu hooldamiseks.

Lähedal asuvad ka Eesti tuntuimad loodusturismi sihtkohad Soomaa Rahvuspark ja Matsalu Rahvuspark ning üks eksootilisemaid paiku kogu Eestimaal, Kihnu saar. Külastamist ootavad ka Valgerand ja Kabli rand.

Rohkem infot leiad visit Pärnu kodulehelt!

Otsid Pärnu kultuuri? Siis külasta neid kohti

Söök ja jook Pärnus

Pärnu lähedal asub Eesti üks kuuest rahvuspargist – Soomaa rahvuspark.

Iga aastaaeg pakub eriilmelisi elamusi

Vaata lähemalt

Soovitame

Avasta Eesti

Kasuta interaktiivset kaarti

Eesti kaart