public.homepage.logo
Mängunurk lasteleAllikas: Visit Estonia

Tunnustused jagatud: parimad söögikohad lastega peredele 2023

Eesti Lasterikaste Perede Liit valis taas peresõbralikke toidukohti

Eesti Lasterikaste Perede Liit valis juba kolmandat aastat järjest peresõbralikke toidukohti. Tänavu püüdis märgist 62 toidukohta üle Eesti, kelle hulgast pälvis perede tunnustuse 48 toidukohta, nende seas ka viis kuldmärgise väärilist.

Igat toidukohta külastas kampaania vältel kaks perekonda, kes hindasid, kui lapse- ja peresõbralik on vastava toitlustusasutuse klienditeenindus, menüü, interjöör ja kas lastele on tagatud aja veetmiseks tegevusi ning vanematele mugavad võimalused lapse mähkimiseks.

Tallinn ja Põhja-Eesti


Ida-Virumaa peresõbralik söögikoht on Tulivee (kuldmärgis) rannarestoran, mis on kujundatud just lastega perede jaoks – mängunurk ja spetsiaalne menüü. Lääne-Virumaal said kiitust Sarvik Grillresto, Vihula Mõisa Restoran ja Virma Pubi.

Järvamaa ilmselt tuntuim ja nüüd ka peresõbralikuks kohaks tunnustatud söögikoht on Tikupoiss – jääb mõnusasti teele ja ilmselt on tegemist ainsa söögikohaga Eestis, kus toitu saab nautida kiikudes. Sealkandis on ka Kohvik-resto Ajatu, mis pakub ajatult puhtaid maitseid, mis on uues võtmes sätitud mõndagi nostalgilisse rooga. 

Harjumaal said peresõbraliku tunnustuse 4 söögikohta: Lucca Restoran, kohvik UKAS, OKO Resto ja restoran Üksik Rüütel.

Tallinnas on lausa 17 restorani ja kohvikut, mida kõrgelt hinnatakse. Pühapäevased brantšid pea kas City Grill House'is või Restoranis Pann ja Kook.

Peresõbralik koht ei pea alati olema mängunurgaga ja seda tõestab hästi Ristorante Flavore – rahuliku õhkkonnaga restoran, kus on lastele loomakujulised pizzad ja nämmad magustoidud.

Nõmme perede lemmik on sel aastal restoran Snoob, kus on mängunurk ja rikkalik lastemenüü. Lore Bistroos Noblessneris on lastele sobiv menüü ning vahva mänguriiul, kust leiab igale maitsele midagi sobivat. Ka pere kõige pisematele tehakse köögis püree valmis.

Veel said Tallinnas tunnustuse kesklinnas asuv Prantsuse restoran Brasserie 11, tervislikkuses pakatav BOPP l ja Fotografiska kohvik, kus korraldatakse lastele töötubasid ja pakutakse tervislikke eineid. 

MOOS resto on hubane Mustamäel asuv söögikoht, mis sobib tähtpäevade pidamiseks. Musu Resto sai kiita hea teeninduse ja armsa mängunurga eest. Paju Villas on eraldi menüü, mis sündis koostöös lastega ning sobilik on ka Restoran Allee.

Restoranis Nero meeldib lastele sellepärast, et seal korraldatakse vahvaid pere-brunche. Ristorante Flavores on loomakujulised pizzad ja malbe keskkond. Lisaks kiideti Vapiano restorane (Ülemiste, Solaris ja Foorum) ning Villa Thaid!

Lõuna-Eesti

Tartus ja Tartumaal tunnustati kohvikut Cafe Truffe – õdus atmosfäär, lastel mõnusalt ruumi liikuda ja tegutseda. Kohvik Spargel sai kiita oma suure mängunurga eest ning Kvartalis asuv Vapiano.

Kõik eelnevalt nimetatud söögikohad pakuvad menüüd, mis tõepoolest lastele meeldib. Juulamõisa kohapärimuskohvikus Tartumaal saab osa tõelistest looduse maitsetest nagu näiteks kuusevõrsed, marjad ja kasemahl. Peresõbralikkust õhkab igast otsast.

Veel said sealkandis tunnustuse Elva Keegel ja Resto ja Kohvik Newton, kus on võmalusterohke mängunurk ja maitsev lastemenüü.

Valgamaale minnes on pered oodatud Ugandi Restosse (kuldmärgis) või Valgas asuvasse kohvikusse Johanna, mis olevat laste lemmikkoht selles linnas.

Võru maakonnas mine Seto Tsäimajja, kus ootab lastele eraldi menüü, mänguasjad ja kriiditahvel ning piisavalt suured lauad, et ka suur pere ilusti sööma mahuks.

Viljandimaa parim perekoht on kohvik Muusa, kus on hea õueala, lastemenüü ja muidugi lastele suunatud eriüritused. Ja veel tunnustati Viljandis kohvikut Fellin.

Lääne-Eestis

Pärnumaal ootavad lastega peresid Fööniks Restoran, Strand ja Resto Võrgukuur

Kindlasti mine vaata üle Statka Resto, kuhu peab laua saamiseks lausa broneeringu tegema, sest külastajaid jagub hulganisti. Ja mis meelitaks lapsi (ja ka täiskasvanuid) paremini kui kaneelirulli lõhnaline söögikoht?! Selleks on muidugi Pärnus asuv pagaritöökoda Leivakas. Kogu pere on oodatud!

Haapsalus sai Hapsal Dietrich VAU-tunnustuse mähkimisjaama eest. Muuhulgas on lastele vaatamiseks raamatud, värvimiseks lehed ja mänguasjad.

Saartel

Juba kolmandat aastat järjest tunnustati Gospa restorani (kuldmärgis) – see on lausa perede absoluutne lemmik. Saaremaal said tunnustuse ka kohvik-lounge Chameleon ja restoran Särg. Hiiumaal tõsteti esile Kohvik Ruudi, kus lastele on vahva mängunurk ning toit aus ja lihtne.

 

Loe siit, mille alusel peresõbralikkust hinnatakse.

Kuhu minna lastega sööma?

Allikas: Visit Estonia

Soovitame

Avasta Eestimaa

Kasuta interaktiivset kaarti

Eesti kaart

Loe veel