Reisimine Eestis
Anname sulle täpse ülevaate, millised transpordivõimalused Eestis reisimiseks on ning kuidas ühe või teise vahendiga liikuda saab.
Rongiga
Sõiduplaani, piletiinfo ja rongipiletite ostmise leiab veebilehelt elron.ee. Sealt saad tellida sõiduplaanimuudatuste ja hilinemiste
teated oma e-postile.
Reisirongide ooteplatvormid ning Elroni rongid sobivad kasutamiseks piiratud liikumisvõimega ja puuetega reisijatele. Elroni kodulehelt leiab info ka lapsevankriga, jalgrattaga ja lemmikloomaga reisija.
Rongiinfo telefon 6160245 töötab 24 h.
Rattapilet kehtib hooajaliselt 1. aprill - 31. oktoober kõikides rongides. Piletihind sõltub reisi pikkusest ja on 50% rongist müüdava täispileti hinnast (ümardatud 10 sendi täpsuseni), minimaalselt aga 1 euro. Üksikpiletit saab ette osta veebist või rongist klienditeenindajalt. Veebist ostetud pilet garanteerib rattale koha. Rongis koha peal rattakohti garanteerida ei saa.
Allikas: Rasmus Jurkatam
Linnatransport
Suuremate linnade sisetranspordi kohta leiab infot erinevatelt kodulehtedelt. Tallinna linnatranspordi sõiduplaanid, piletiinfo ja palju muud leiab siit. Tartu linnaliinide info leiab kodulehelt Tartu.ee. Pärnu linnas sõitvate busside info saab kätte sebe.ee lehelt.
Allikas: Renee Altrov
Jalgrattaga
Aina mugavam on Eestis liikuda ka jalgrattaga. Kulge mööda tervise- või matkaradasid, liigu ühest asulast teise või mine spetsiaalsele ekskursioonile. Jalgrattaid saab rentida paljudes kohtades üle Eesti.
Vaata jalgrattateede ja parkimise infot Tallinnas – sealt leiab ka väljaprinditava jalgrattateede kaardi.
Tartu pakub rattaringlust – üle linna on ligi 70 rattaparklat ja 750 jalgratast.
Kaherattalise saad võtta ka rongi või bussi peale kaasa. Uuri lähemalt elron.ee või Lux Express.
Allikas: Renee Altrov
Karavaniga
Loodust ja samas mugavust armastavale reisijale on karavan parim lahendus. Sellega võib peatuda mere ääres, metsas, kämpingus ja alati on kõik käepärane kaasas – mugav magamisase ja kööginurk! Seetõttu on karavaniga reisimine muutunud järjest populaarsemaks.
Võrreldes ülejäänud Euroopaga on Eestis karavaniga liiklemise ja peatumise osas vähem piiranguid – kui mujal on selle jaoks ette nähtud spetsiaalsed parklad, siis kodumaal võime sellega sõita RMK aladele, rannikualale või ükskõik kuhu looduskaunisse kohta, kus on liiklemine lubatud. Isegi vaid mõne kilomeetri kaugusel Tallinna keskaegsest vanalinnast leiab mereäärse ja kõigi matkaautoga reisija jaoks vajalike teenustega kämpingu või puhkemaja. Spetsiaalsed karavanile mõeldud kämpingud on enamasti avatud maist oktoobri lõpuni.
Allikas: Margus Kontus
Bussiga
Info bussimarsruutidest ja väljumistest üle Eesti leiab veebilehelt tpilet.ee, siit saab osta ka sõidupiletid. Reisiplaneerijat kasutades saab marsruudi paika panna veebilehel peatus.ee. Siin on info asula- ja maakonnasiseste ning -üleste liinide kohta. Pileteid sellelt lehelt osta ei saa.
Suuremates linnades on võimalik kasutada ühiskaarti, selle saab soetada müügipunktidest üle Eesti. Info raha kaardile laadimise ja pileti ostmise kohta annab veebileht pilet.ee. Ühiskaardid on ristkasutatavad üle Eesti ning kehtivad ka osa kaugliinidel.
Kui soovid bussiga sõites ka oma jalgratta kaasa võtta, siis Lux Expressiga sõites saad soetada tasuta jalgrattapileti. Igale reisile saab broneerida kuni 5 jalgrattakohta. Lisaks on igas bussis olemas ka jalgrattaümbrised, et kaitsta nii kaherattalist kui ka muud pagasit.
Ära unusta bussis kinnitamast turvavööd.
Bussiinfot jagab tasuline infoliin 12550 iga päev kell 8–20.
Allikas: Lux Express
Autoga
Maanteeameti liiklusinfo rakendus Tark Tee aitab planeerida ohutumat ja efektiivsemat teekonda ning annab infot liikluspiirangute, teetööde ja teeolude kohta. Teavet riigiteede kohta vahendab ka maanteeinfo lühinumber 1510.
Lisaks autorendi võimalustele on ringireisimiseks võimalik rentida ka haagissuvila.
Parkimisautomaadid on üldiselt leitavad kogu Eestis, kuid kõige mugavam on kasutada parkimisäppe parkimine.ee või autlo.com.
Allikas: Renee Altrov
Taksoga või sõidujagamisteenusega
Eestis on täna väga levinud sõidujagamisteenused. Linnade elanikkond kasvab kiiresti ja sõidujagamisest on saanud peamine viis punktist A punkti B jõudmiseks. Sõidujagamine on teenus, mille käigus leiab klient mobiiliäppi kasutades juhi, kes viib kliendi soovitud sihtkohta.
Eestis kasutatakse selleks Bolti.
Allikas: Tõnu Runnel
Iga aastaaeg pakub eriilmelisi elamusi
Vaata lähemalt
Soovitame
Viimati uuendatud
23.05.2024