public.homepage.logo
Sügis EestisAllikas: Karl Ander Adami, Visit Estonia

Sügis Eestis – ideed, mida ette võtta!

Sügisel on õu kui meistriteos – kes ei tahaks siis seda värvidemängu imetlema minna. Aga kui sajab vihma, mida siis teha? Leia ideid, mida ette võtta!

Alati on kahju suve ära saata, kuid kui sügis oma täies värvidemängus kätte jõuab, on sellestki rõõmu küllaga. Kes armastab jahedat karget õhku, naudib endiselt jalutuskäike parkides või matkaradadel, sügis on ka õige aeg võtta ette linnu- või loomavaatlusretk. 

Ja kui ilm üldse koostööd ei tee, võib minna ka elamuskeskusesse, muuseumisse või näitusele. Näiteks septembrikuus ootab Eesti Loodusmuuseum seenenäitusele. Kui selle maha magad, võta ette mõni järgmine väljapanek, millest head inspiratsiooni ammutada.

Matkamine Eestis – leia oma lemmikrajad

Avasta Eestimaa põnevaimad paigad

Lõõgastu spaas

Ujulad, saunakeskused ja spaad on Eestis “nõutud kaup” igal aastaajal, aga kas nõustud, et sügise saabudes on kuidagi mõnusam nendesse lõõgastuma minna? Akna taga puhub külm tuul ja võibolla sajab ka vihma – sina aga oled pugenud selle eest pakku ja mulistad stressivabalt soojas vees. Eestis on lai valik "spaatamisväärseid" kohti. Vaata üle ka erinevat tüüpi saunad, mida Eestis leida võib. 

Mine linnu- või loomavaatlusele

Oleme pannud kokku Eesti looduskalendri, et teaksid täpselt, millal ja kus näha kauneid linde, kuulda hundiulgu ja kohata metsikuid karusid, ilveseid, metssigu ning teisi põnevaid loomi. Kui üksi ei julge, mine giidiga tuurile – siis on suurem tõenäosus metsaelukaid oma silmaga ka näha.

Tiivuliste vaatlemine on nagu meditatsioon ja õppimine korraga – anname sulle detailse ülevaate, kus seda Eestis teha saab ja mida linnuvaatlus endast õigupoolest kujutab.

Matsalu on linnuvaatluse paradiis

Allikas: Martti Volt, Visit Estonia

Parimad marja- ja seenekohad

Igal õigel eestlasel on oma salajane mets, kus ta käib ande korjamas ning üldjuhul seda teistega ei jagata. Kui sul veel oma lemmikpaika pole, vaata üle meie soovitused. 

Visit Estonia

Allikas: Ken Mürk

Karge sügisõhk meelitab õue – proovi erinevaid seiklusi

Võta ette mõni ühismatk, kanuureis või adrenaliinirohke rännak mõne mootorsõidukiga.

Eesti sügispealinn on Narva

Millal viimati piirilinnas käisid? Suuruselt kolmas linn Eestis ootab külla. Panime sulle kokku ülevaate, mida piirilinnas teha, näha ja kust leiab parimad söögikohad.

Narva on sügispealinn

Allikas: Priidu Saart

Iga aastaaeg pakub eriilmelisi elamusi

Vaata lähemalt

Soovitame

Avasta Eesti

Kasuta interaktiivset kaarti

Eesti kaart