public.homepage.logo
glämping tentAllikas: Priidu Saart

Kus saab Eestis glämpida? Proovi järele!

Ööbimine looduses on nauding – linnulaul, tuulekohin ja värske õhk. Kui soovid telgist vaheldust, proovi glämpingut!

Mis on glämping ja kellele see mõeldud on?

Võõrapärase nime taga on kahe inglise keelse sõna ühendamine: "glamorous" (uhke/glamuurne) ja "camping" (telkimine). Glämping on seega tavapärasest mugavam telkimine – loodusesse paigutatud suur telk, kus on sees voodid.

Mugavused just nagu hotellis, kuid tegelikult viibid õues. Olenevalt teenusepakkujast võib lisaks mõnusale sängile leida telgist ka pesemisvõimaluse, elektriühenduse, veega WC ja küttekolde. Teinekord saab juurde tellida ka hommiku- ja õhtusöögi, saunakasutuse jne.

Glämping kui ööbimisvõimalus on Eestis justkui üleöö populaarseks saanud. Ehkki mugavustelgi pakkujaid oli turul ka varasematel aastatel, on just nüüd valik märgatavalt suurenenud. Glämping ei kuulu kindlasti enam eksootilise ööbimise alla – pigem on see üks lisavõimalus muude ööbimiste kõrval, nagu hostel, hotell, kämping, telkimine jne.

Glämping ei tähenda tingimata riidest telki – see võib olla ka mõnest teisest materjalist valmistatud (ajutine) hoone, mis laseb sul tunde end kui õues, kuid samas hoiab tuule, külma ja putukate eest. Glämping sobib absoluutselt kõikidele: vanadele, noortele, peredele kui paarikestele. See on väga hea võimalus minna korrakski kodust välja loodusesse, kuid ööbida siiski mugavalt, mitte kõval madratsil öö läbi viseldes.

Ajalooliselt on glämbitud sajandeid

Ehkki glämpingu nimetus on uudne, on luksuslikult telgitud aastasadu: seda nii puidust onnikestes, tugeva kangaga safari-telkides jne. On teada, et sada aastat tagasi armastasid ameeriklased reisida Aafrikasse, et käia safaril ja tutvuda sealse loodusega – siis ööbitigi mugavalt sisustatud telkides. Möödunud sajandi alguses reisis Ameerika Ühendriikide president Theodore Roosevelt oma pojaga Mombasasse – ööbimiseks kasutasid nad luksuslikke telke, kus oli sees mullivann kui ka näiteks väike raamatukogu.

Räägitakse, et 16. sajandil püstitati Inglismaa kuninga Henry VIII ja Prantsusmaa kuninga Francois I kohtumise tarbeks üle 2400 luksustelgi, mis olid valmistatud siidist ja õmmeldud kulla niidiga. Janukustutuseks olid püstitatud purskkaevud, milles voolas vee asemel punane vein. Oh seda elu tollel ajal!

 

beach galmping

Allikas: Priidu Saart

Telli glämping enda juurde!

Eestis on võimalus tellida pop-up telk ka mõne ürituse või niisama koosviibimise ajaks. Kusjuures alati ei pea seda püstitama ööbimise otstarbel. Suuri mugavaid telke võib tellida ka töö kollektiivi väljasõidu jaoks – tööpäev looduse rüpes on inspireeriv ja toob kindlasti kogu meeskonna mugavustsoonist välja.

Ka mitmepäevased suurüritused on hakanud pakkuma ööbimise või ajaveetmise võimalusena glämpingut: hotellitüüpi telke on olnud võimalik kasutada Viru Folgil, Kultuurifestivalil Võnge, Retrobestil, I Land Sound festivalil, Intsikurmu muusikafestivalil jne.

 

glamping

Allikas: Tatiana Metsala

Glämpingud Eestis

Mereoja kämping
Viru-Nigula vallas asuv Merioja kämping on üks kauneima vaatega ööbimiskoht Eestis. Seal on võimalus ööbida glämpingus kui ka moodsas kämpingumajas. Mugavas telgis on neljale inimesele ühekohalised voodid, kapike asjade hoidmiseks ning riidepuud. Jahedamatel öödel aitab telgis sooja hoida elektriradiaator. Dušš ja tualett asuvad telkmajade läheduses. Telgis ei ole tekke, patju ja voodipesusid. Telgis ööbijatel palutakse kaasa võtta oma magamiskotid (või tekid-padjad). Telkidesse lemmikloomadega ei lubata. Elektriküte, modernsed dušid ja tualetid, grillnurk, kööginurga kasutamise võimalus, lisatasu eest privaatne saun, tasuta WIFI.

Viirelaiu glämping
Viirelaid on üks omapärane koht, kuhu saab tulla nautima unikaalset elamust nii kahekesi kui suurema grupiga. Hooaeg kestab maist augustini. Kahekesi majutujatele võiks sobida unikaalne vee peal ujuv elamusmajutus KUUL (klaasist). Erilised on ka 12 ruutmeetri suurused kuubikmajad, mille üks sein on klaasist – ilus vaade loodusele on garanteeritud. Glämpingutelke on neil erinevate vooditüüpidega – nii paaridele, peredele kui sõpruskonnale. Kui tellid seal ööbimise, tullakse sulle mandrile paadiga järele ning hiljem viiakse ka tagasi.

Fishing Village Glämping telklaager
Milline kogemus on rohkem meeldejäävam või maagilisem, kui magada väljas tähtede all glämping telklaagris? See on koht, kus saad luua mõnusaid hetki, mida oma sõprade, pere või kolleegidega hiljem meenutada. Pärnumaal asuva Fishing Village Glämping telklaagri ruumikad telgid on tegelikult hoopis stiilselt kujundatud toad, kus on pehmed padjad, madratsid, soe tekk, öökapp, soojapuhur, laud ning mõnus terrass vaatega jõele. Üks luksustelk mahutab 5 inimest ning telke on kokku viis.
 
 
 

Pühajõe Holiday Park
Pühajõe Puhkemaja asub Ida-Virumaal, Toila vallas, Pühajõe külas. Sealsesse glämpingusse mahub ööd veetma kuni neli inimest - telk on sisustatud kahe üheinimesevoodi ja ühe kaheinimesevoodiga, loomulikult ei puudu ka tekk, padi, voodipesu ja rätikud. Terrassil on õuemööbel - ikka selleks, et sumedaid suveõhtuid või kohisevat merd nautida. Telkmajade vahetus läheduses asuvad väliköök, grillimistarvikud, WC ja pesemisvõimalus, mille kasutamine on hinna sees. Lisatasu eest pakume lõõgastumiseks sauna ning ettetellimisel hea koostööpartneri OÜ Saunatub toel kümblustünni, kusjuures viimase saab paigutada otse glämpingu kõrvale.

Torma Puhkemaja
Torma Puhkemaja Glämping asub Jõgevamaal, Torma vallas ja ootab külalisi ka talveperioodil - pakub luksuslikke telke nii kamina- kui elektriküttega. Mõnusaid telkmajasid rajatakse juurde ja võimalik on ööbida nii perega kui veeta romantiline puhkus kahekesi. Tegevusi on nii suurtele kui väikestele.

Torma Puhkemaja Glämping napsas endale ka Koroonaehitis 2020 tiitli. Territooriumi läheduses asub järv. Autoga puhkajatel on võimalik tutvuda Peipsi järvega ja erinevate vaatamisväärsustega piirkonnas. Puhkekülla rajatakse ka üks suurimaid telkmajasid, mis on sobilik erinevate ürituste korraldamiseks. Soovi korral on võimalik rentida sauna ning tünnisauna. Hommikusöök ja on hinnas. Lemmikloomad on oodatud. Võimalik rentida netipulka kodukontori jaoks.

Peipsi Glamping
Peipsi ääres on veel teinegi kaunis koht glämpimiseks. Peipsi Glampingul on luksuslikud, mugavustega telgid, mis asuvad Metsanurga küla maalilises õunapuu aias. Nii saab nautida romantilist puhkust igal aastaajal! Telgis ootab sind lai voodi, sooja annab kamin ning vajadusel on olemas ka pleedid ja villased sokid. Igas telgis on ka kõik vajalik söögi valmistamiseks. Õdusate õhtute sisustamiseks on telkides ka mõned mängud.

Ohukotsu glämping Raplamaal
Põnev ja mugavustega telkimiselamus veidi tavapäratus keskkonnas, põlispuude vahel, käega katsutavas kauguses hobusekarjast. Glämping telgis on lai kaheinimesevoodi, rohkete tekkide, patjade ja soojade linadega, kaks mugavat tugitooli, hubane valgustus ning suur väliterrass.
Kohvi ja tee tegemise võimalus, kohapeal levib ka mobiilne internet, bio-käimla ja veega värskendamise võimalus. Huvilistele lisatasu eest kümblustünni kasutamine, hobuvankrimatk või hobusega ratsutamine.

Saarjärve glämping
Põlvast 10 km kaugusel Viira külas, maalilise soojärve Saarjärve kaldal on glämpimise võimalus. Telgi ees terrassil istudes avaneb vaade järvele ja hommikul saab otse telgist minna järve ja teha üks värskendav suplus. Telgis on olemas 2-kohaline voodi (140cm lai, et saaksid oma kallima soojalt kaissu võtta) koos tekkide ja patjade, voodilinade ning rätikutega. Lisaks on telki veetud elekter ja telk on valgustatud ning sooja annab telgi nurgas asetsev malmahi, mille peal saate soovikorral ka tee või kohvivett keeta.

Allikukivi Veinimõisa glämping
Mugav ööbimisvõimalus ruumikas ja avaras telgis, mis meenutab olemuselt pigem tuba ning sisustatud kõigega, mis mõnusaks ööbimiseks vajalik. Ühes telgis on voodid kuni neljale ööbijale, kus on võimalik ennast puhaste linade vahel välja sirutada. Samuti on olemas pesemisvõimalus.

Õhtune veinimõisa tuur koos degusteerimisega pererahva juhendamisel ja mõnus hommikusöök mõisa terrassil kuulub öömaja juurde. Loodussõpradele pakuvad avastamist Allikukivi koopad, Nigula või Tolkuse raba või hoopis Soomaa rajad, ajaloohuvilistele aga Allikukivi, Voltveti ja Vana-Kõpu mõis. Asub Pärnumaal.

Saare glämping
Saaremaal asuv paik pakub puhkamiseks 5x5 m puidust platvormile paigutatud glämping telki, mis on valgustatud ja ilmastikukindel. Telk-tuba on kaasaegselt ja mugavalt sisustatud kaheinimese voodi ning kahe lahtikäiva tugitoolvoodiga. Telgile lisab hubasust köetav malmkamin. Külastajaile isiklik tualett- ja dušširuum.

Asukoht pakub häid võimalusi linnuvaatluseks, kalapüügiks, rattasõiduks või surfamiseks.
Rendime jalgrattaid ja paati, kokkuleppel kalagiidi teenus.
100 meetri kaugusel privaatne rand ning surfarite lemmikrand Üüdibe ja Lõmala sadam asuvad vaid mõne kilomeetri kaugusel.

TENTEL glämping
Telk on püstitatud ühe Läänemaa vanima talu õuele. Telgis sees on magamiseks mõnus voodi ning samuti on olemas elekter ja eraldi pesemisvõimalused, mõnus lõkkekoht ning privaatsus on tagatud.

Ümbruses on puutumatu loodus, Nõva maastiku- ja looduskaitseala, mõnusad matkarajad, seene- ja marjametsad, kaunid järved, haruldased luitemännikud.

Paluküla glämping
Raplamaal Palukülas asuvad asuvad kaks rahulikust loodusest ümbritsetud glämpingtelki. Lisaks ööbimisele saab broneerida ka tünnisauna, soome sauna ja suitsusauna, peale selle saavad külastajad kasutada grillimisvõimalusega puhkeala.

Nuki talu, mis asub Kihnu saarel, pakub lisaks kodumajutusele võimalust tõelistele looduse fännidele ööbida glämpingus, kus ühildatud on nii telkimine kui mugavas voodis magamine.

GLÄMP
GLÄMP asub ilusal Lõuna-Eesti kuppelmaastikul, Kasaritsa külas, privaatselt kuuskede kaisus.

Loe veel