public.homepage.logo
Kanuusõit Ahja jõelAllikas: Katrin Laurson, Visit Estonia

Suvi Eestis – naudi seda nende tegevustega

Imeline suvi toob sinuni vabaõhuüritused, toiduelamused ja muidugi looduse võrratu palge, mis on täis valgust, rohelust ja soojust.

Sõna “suvi” tõstab ilmselt igaühel suunurgad ülespoole ja paneb peas keerlema mõtted, mida kõik sel imeilusal ajal võiks ette võtta ja ära teha. Õnneks jõuab selle kolme kuu jooksul palju – naudi päikesevalgust, mis ei tahagi lõppeda, hinga rohelusest ja soojusest pakatavat värsket õhku, mis viimsegi kevadväsimuse kui peoga pühib, ning naudi melu ja lusti, mida jagub üritustele, linnatänavatele, parkidesse ja randadesse. Leia siit ideid oma parima suve veetmiseks!

Leia inspiratsiooni

Kuhu siis veel, kui mitte suvepealinna!

Ega Pärnu ilma asjata suvepealinn pole – see pakub suvitajale just seda, mida kõige enam vaja! Õues (ja ka sees) vaba aja veetmise võimalusi, ilusat randa, häid söögikohti ning piisavalt lühikesi vahemaid, et ajada oma asjad kasvõi jala. Pärnus on merevesi alati tsipa soojem kui mujal ning linn justkui ei näigi unne suikuvat. Siit leiad 3 trendikat piirkonda, mida sel suvel kindlasti suvepealinnas külastada. 

Kui naudid pigem vaiksemaid piirkondi, võta ette reis mõnele Eesti saarele

Isegi kõrghooajal leiab seal randu, kus pole hingelistki ja ajatut kulgemist, nagu poleks kuskile kiire. Jäta pingevaba elu mandrile ja mine vaata üle Saaremaa ja Hiiumaa. Või külasta Eesti väikesaari. Leia veel põnevaid kohti, mida Eestis sel suvel külastada

Jaanipäev

Suve oodatuim püha on ilmselt jaanipäev. Jaanipäeva paiku õitseb kogu loodus ennastunustavalt ning pikad päevad ööle ruumi ei anna. Päike loojub hilisõhtul ja ööd päris pimedaks ei lähegi, maad katab vaid videvik. Suvine pööripäev on aeg, mil kogu põhjapoolkeral on päev kõige pikem ja öö kõige lühem. Sellest päevast hakkavad ööd taas pikemaks ja päevad sammhaaval lühemaks minema.

Johannifeuer zu Mittsommer in Estland

Allikas: Canon photos, Visit Estonia

Võta ette retk loodusesse

Eestis on rohkelt matkaradasid – tee ainult valik ja mine avastama! Või siis mine loomavaatlusele. Siit leiad ideid, mida teha.

Kulinaaria

Söömine on alati suur nauding, ükskõik, kas küpsetad metsas lõkkel vorste, osaled degusteerimisüritusel, õpid toidutegemise töötubades uusi nippe või külastad mõnda restorani. 

See, mis mujal Euroopas on tasapisi trendiks saamas – loodusandide hindamine ja teadlik piirkondlike toiduainete valik –, on siin juba ammu enesestmõistetav. Seda eriti suvel, mil toit kasvab mühinal ja kõhutäie leiab ka metsarajalt.

Tõeline gurmaan paneb soojal perioodil kokku kaks head asja: toit ja looduse nautimine! Külasta näiteks häid mereäärseid restorane, küpseta lõkkekohaga matkarajal endale süüa või mine õues toimuvale toidufestivalile

Sel aastal kannavad toidupiirkonna tiitlit Saaremaa, Muhu ja väike Ruhnu. Loe lähemalt

Mine toidufestivalile!

Naudi kultuuri

Suvi on eestlastele eriline – kuna ülejäänud aasta kipume toas olema või siis õues olemist pigem liikumiseks kasutama, on juuni-juuli-august ideaalne periood, et lihtsalt õues aega veeta, üritustel käia, festivalidel chillida või vabaõhuetendusi nautida. Suvel kolib kultuur täies mahus õue! Millisele üritusele sina sel suvel minna plaanid? Anname sulle mõned ideed.

Kui suvesoojusest väheseks jääb, tulevad appi saunad ja spaad

Suurimad üritused Eestis

Eestis on üritusi, mis puudutavad üht või teistpidi igat elanikku – olgu selleks rahvusvaheline tähelepanu, kogukonda ühendav aktsioon või kogu rahvast kokkutoov traditsioon, mis aitab hoida eestluse vaimu värskena.

Panime kõik suurüritused kirja – milline nendest on sinu lemmik, mida vahele jätta ei tahaks? 

Üritused suvel

Allikas: Renee Altrov

Sel suvel külasta kindlasti ka Tartu linna ja selle ümbrust, sest tegemist on ju Euroopa kultuuripealinnaga – toimub rohkelt üritusi ja põnevaid elamusretki.

Iga aastaaeg pakub Eestis uusi ja põnevaid ettevõtmisi

Leia inspiratsiooni

Soovitame

Avasta Eesti

Kasuta interaktiivset kaarti

Eesti kaart