public.homepage.logo
Angla tuulikud SaaremaaAllikas: Priidu Saart

Saaremaa

Eesti suurim saar Saaremaa köidab külastajaid oma looduse looduse, rikkaliku ajaloo ja kultuuripärandiga.

Eesti suurimal saarel on Mandri-Eestist hoopis erinev loodus ning suvel on mõnus peatuda mõnes turismitalus, talvel aga lõõgastuda spaades.

Saaremaale jõudes leiab korraga soo, metsa, kadakase ranna ja rohkem päikest kui mujal Eestis. Tänu pehmele kliimale ja lubjarikkale pinnasele on Saaremaal rikkalik floora ja fauna.

Loodushuvilisi ootavad õpperajad Viidumäe looduskaitsealal ning sadade tuhandete rändlindudega ja metsikute orhideedega Vilsandi rahvuspark.

Loodushuvilise reisimenüüsse kuulub ka Kaali kraatri, Euroopa esimese teaduslikult tõestatud meteoriidikraatri külastamine, ja jalutamine "müürina" otse rannalt kerkival Panga pangal ning päevitamine Järve ranna luidetel. 

Saaremaa looduskaunid kohad

Saaremaal ootab avastamist rikkalik kultuuripärand

Kultuurihuvilist ootavad Saaremaal keskaegsed kivikirikud, Maasi ordulinnuse varemed, Sõrve tuletorn ja militaarrajatised, Mihkli talumuuseum ja Kuressaare vanalinn. Kuressaare piiskopilinnus on omataoliste hulgas kõige terviklikumalt säilinud ehitis Baltikumis. Angla kõrgendikul seisavad piirkonna tuntuimad tuulikud, kus saad omandada käsitööoskusi. 

 

The Kihelkonna church in Saaremaa

Allikas: Allar Liiv

Saaremaa vaatamisväärsused

Kuidas tulla Saaremaale?

Saaremaale saabumine on elevusttekitav reis. Saarel elades sõltutakse ilmast hoopis rohkem kui mujal ja seetõttu on saarlastele ja nende külalistele tähtis omada erinevaid võimalusi kohale jõudmiseks.

Kõige levinum viis mandri-Eestist Muhu ja Saaremaale tulemiseks on parvlaevaga. Ülesõit kestab orienteeruvalt 27 minutit. Tutvu praamide sõidugraafikuga ja osta pilet siit. Kuressaarde saab sõita ka bussiga ning pileteid saad osta tpilet.ee veebist.

Tallinnast saab Kuressaarde lennukiga kiirelt ja mugavalt, lend kestab orienteeruvalt 30 minutit. Pileteid lendudele saab osta siit.

Väikesadamad on alati valmis vastu võtma neid vapraid, kes ise kohale seilata soovivad. Kuressaares asuvad Roomassaare sadam  ja Kuressaare jahisadam.

 

The ferry between Saaremaa and the mainland

Allikas: Kristina Mägi

Avasta Saaremaa väikesaared

Kui oled Saaremaale tulnud, siis läheduses asuvad väikesaared Muhu, Vilsandi, Abruka, Ruhnu ja Viirelaid pakuvad ehedaid elamusi.

Viirelaid

Kui on üks koht, kus aeg peatub, siis on see madal ja tasane Viirelaid. Saareke asub Muhu külje all Suures väinas. Paika iseloomustavad tuulest räsitud kadakad, rahu ja vaikus, merevaade 360 kraadi. Viirelaid on meresõitjatele ammu tuntud orientiir, saart on esmakordselt mainitud juba aastal 1556. Viirelaiu tuletorn, mis paikneb saare kirdeosas, on teadaolevalt Eesti vanim metalltuletorn.

Viirelaid

Allikas: Viirelaid

Allikas: Rivo Veber

Abruka saar

Abruka saar on väike metsane kaunitar oma puisniitude ja liigirikaste loopealsetega. Kultuurihuvilised saavad külastada vanu külapaiku, kus on muuseum, võluv linnuvaatlustorn, omapärane tuulik, hästi hooldatud miniatuurne surnuaed ja hubased taluhooned.

Saarel on üle 200 aasta vanune pärnamets, mida arvestades koos seeneniidistikuga, peetakse maailma liigirikkaimaks. Salapära ja müstilisust lisavad võimsad sõnajalad ning siinsetel niitudel kasvab kümmekond liiki kauneid kaitsealuseid orhideesid. 

Väikelaev Abro viib reisijad Abrukale Saaremaalt Roomassaare sadamast, kust on saarele ainult 5 km. Jäävabal ajal on Kuressaare ja Abruka vahel ka regulaarne paadiühendus. Tutvu sõiduplaaniga siin

Omal käel pereseiklus läbi Saaremaa

Siit saad ideid, milliseid kohti saarel on tore just kogu perega külastada

Omal käel pereseiklus läbi Saaremaa

Allikas: Valmar Voolaid

Saaremaa kuulub 2020 Sustainable Top100 sihtkohtade hulka

Rahvusvahelist kestliku turismi edulugude konkurssi korraldab Green Destinations, et tunnustada sihtkohti, kes töötavad selle nimel, et muuta sihtkoha külastaja kogemust kestlikumaks ja väärtuspõhisemaks. 

Saaremaa tugevused turismisihtkohana on loodus- ja kultuuripärandiga säästlik ümberkäimine turismiteenuste pakkumisel ning turismi strateegiline juhtimine. Tugevuseks on ka kestlikkuse edendamine ettevõtetes, kohalike teenuste reklaamimine ja ettevõtjate toetamine.

Laidevahe looduskaitseala

Allikas: Priidu Saart

Sel aastal kannavad toidupiirkonna tiitlit Saaremaa, Muhu ja Ruhnu

Loe lähemalt, mis hõrgutavat ees ootab!

Sel aastal kannavad toidupiirkonna tiitlit Saaremaa, Muhu ja Ruhnu

Allikas: Alina Birjuk

Iga aastaaeg pakub eriilmelisi elamusi

Vaata lähemalt

Soovitame

Avasta Eesti

Kasuta interaktiivset kaarti

Eesti kaart